Jak wykonać samodzielnie manicure i pedicure

Wiele osób zastanawia się, czy jest jakaś alternatywa dla częstych wizyt w salonie kosmetycznym w celu zrobienia sobie manicure, czy pedicure. Wiadomo, że chodzenie do profesjonalistki wymaga czasu, cierpliwości i przede wszystkim pieniędzy. Dlatego, jeśli mamy trochę chęci i odpowiedni sprzęt to możemy wykonać interesujący nas zabieg w domu.

Trzeba oczywiście nabrać trochę praktyki, a także zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, ale wbrew pozorom to wcale nie jest takie trudne, jak by się mogło wydawać. Jak więc dobrać sprzęt, by cieszyć się samodzielnie wykonanym domowym manicure? Jak nie pogubić się w ilości dostępny?

Od czego najlepiej zacząć?

Na początku najlepiej zastanowić się, jakiego manicure oczekujemy i jakie chcemy wykonywać. Pomoże to w wyborze odpowiedniego sprzętu. Bardzo dobrze znaleźć sobie jakieś pudełko, bądź kosmetyczkę, do której będziemy chować swoje akcesoria do manicure, a także akcesoria do pedicure – ochroni je to przed wilgocią, kurzem, zabrudzeniami, a także sprawi, że będziemy mieć je uporządkowane w jednym miejscu.

Gdy już określimy, jaki dokładnie manicure lub pedicure będziemy zwykle wykonywać, możemy przewidzieć co będzie nam potrzebne. Przykładowo, akcesoria do manicure mogą być zupełnie inne od akcesoriów do pedicure, choć niektóre mogą być uniwersalne. Do manicure hybrydowego będziemy potrzebować innego sprzętu niż do akrylowego… Na samym początku warto zaopatrzyć się w podstawowe i uniwersalne akcesoria do pedicure i manicure.

Podstawowe akcesoria do manicure

Na samym początku warto wybrać się do sklepu, by nabyć podstawowe akcesoria do manicure i pedicure, ich użytkowanie nie powinno sprawić problemów nawet początkującym osobom. Dobrze jest najpierw zaopatrzyć się w absolutne minimum, a potem dopiero dobierać kolejne akcesoria, chyba że już wcześniej zdecydujemy, co kupić.

– cążki do paznokci – jest to podstawowe akcesorium do manicure, które umożliwia skracanie, przycinanie płytki paznokcia.

– obcinaczki do skórek – stają się bardzo funkcjonalne w zestawie z dobrym płynem do skórek, który umożliwia ich skuteczne usuwanie.

– pilniczek – możemy go używać zarówno, jako akcesoria do pedicure, jak i do manicure. Pomoże wyrównać płytkę paznokcia i ją wygładzić.

Zobacz akcesoria do paznokci ze sklepu Fryzaw.pl (https://sklep.fryzaw.pl/produkty/stylizacja-paznokci/akcesoria,2,5743)