Tusze i tonery, czy warto korzystać z zamienników?

tonery oława, tusze oława

Drukarka to przedmiot niezbędny, który stoi praktycznie w każdym domu. Mimo coraz szerzej zakrojonych akcji mających na celu zmniejszenie ilości zużywanego papieru i tak wielu z nas nadal woli posiadać pewne rzeczy w formie wydrukowanej. Najczęściej obecnie kupowane drukarki to te atramentowe i laserowe. Kupując drukarkę atramentową musimy zaopatrzyć się w odpowiednie tusze Oława, natomiast posiadając laserową w dedykowane tonery Oława.

Papier plus tusz lub toner

Kupując drukarkę do domowego użytku będziemy musieli do niej dokupywać nie tylko tusze oraz tonery, ale także i papier. I to właściwie tyle jeśli chodzi materiały eksploatacyjne. Drukarki do domowego użytku są praktycznie bezobsługowe i nie wymagają od nas większych działań konserwacyjnych, aby mogły prawidłowo i bezawaryjnie funkcjonować.

Kupić oryginał czy zamiennik?

Po pewnym czasie użytkowania każdy właściciel drukarki staje przed koniecznością zakupu nowego tuszu czy tonera. Tonery mogą mieć różną wydajność, podobnie jak tusze Oława, moment ten może więc, dla różnych modeli drukarek nadjeść szybciej lub wolniej, ale i tak nadejdzie. W tej sytuacji pojawia się pytanie – kupić toner czy tusz oryginalny, a może jednak zamiennik.

Faktem jest, że oryginalne tusze Oława, podobnie jak tonery mogą być nawet dwukrotnie droższe niż ich zamienniki. Jeśli ktoś dużo drukuje to kupując zamienne tusze i tonery Oława może znacznie oszczędzić.

Potencjalne wady zamienników

Pamiętać należy jednak o tym, żeby te zamienne tonery i tusze Oława były jak najlepszej jakości. Z zamiennikami bywa bowiem rożnie. Zakup słabej jakości zamiennika najczęściej będzie miał przełożenie na jakość i kolor wydruku. Można się również spodziewać, że oryginalne tusze i tonery Oława będą bardziej wydajne i starczą na dłużej.

To jednak dopiero początek. Słabej jakości zamiennik może bowiem nawet uszkodzić drukarkę. Warto wiec dokładnie sprawdzić jakie tonery i tusze Oława kupujemy i wybierać te sprawdzone, nawet jeśli nieco podniesie to koszt.  

Źródło: http://www.s-computers.pl/