Gdzie kupić szyby kominkowe

szkło kominkowe

Kupując kominek zwracamy uwagę na wiele czynników, są to przede wszystkim jakość, wygląd oraz cena. Elementem na który warto zwrócić uwagę podczas wybierania wkładu kominkowego są szyby kominkowe. Poza rozmiarem szyby mają one szereg innych parametrów, które mogą być istotne z punktu widzenia klienta. Dostępne na rynku szkło kominkowe dzieli się na szyby boczne, pryzmatyczne, panoramiczne wiele innych.

Szyby kominkowe boczne, visa vi oraz panoramiczne.

Szyby do kominków visa vi stosuje się do kominków umieszczanych na środku pomieszczenia, umożliwiają one bowiem oglądanie kominka ze wszystkich stron. Szyba panoramiczna tworzy niejako efekt 3D. Tego typu szkło kominkowe powoduje, że użytkownik ma wrażenie, że siedzi bardzo blisko ognia. Szybka boczna natomiast znajduje rozwiązanie w kominach narożnych. Powiększa ona kominek a ogień staje się bardziej widoczny.

Jakie funkcje pełnią kominkowe szyby podwójne?

Szyby kominkowe podwójne zbudowane są z dwóch tafli, przedzielonych warstwą powietrza. Powierzchnia zewnętrzna takiej szyby jest chłodniejsza niż w innych rozwiązaniach, co pomaga zminimalizować ryzyko poparzenia. Tego typu kominkowe szkło powoduje również że szyby mają mniejsze przewodnictwo cieplne, czyli mniej ciepła uchodzi z kominka. Przydaje się to do regulacji temperatury w pomieszczeniu, gdzie znajduje się kominek oraz w sytuacji, gdy jest on elementem systemu grzewczego w domu lub mieszkaniu, a nie tylko dekoracją. Szyby kominkowe podwójne dużo łatwiej utrzymać w czystości. Szkło kominkowe od wewnątrz jest dużo bardziej gorące, dzięki czemu nie osadzają się na nim zanieczyszczenia.

Kominkowe szyby typu pyroliza.

Podstawowe zadanie szyby kominkowej typu pyroliza jest zmniejszenie strat ciepłą w kominku. Jest to więc rola zbliżona do szyb podwójnych. Mniejsza strata ciepła sprawia, że ograniczeniu ulega ilość spalin, spalanie jest wydajniejsze, a szyba mniej się brudzi. Szkło kominkowe w szybach typu pyroliza jest pokryte powłoką z tlenku metalu, na której zachodzą reakcje chemiczne umożliwiające rozkład zanieczyszczeń i zabrudzeń. Powłoka ta jest widoczna tylko pod odpowiednim kątem. Co ważne szyby kominkowe tego typu są wstanie wytrzymać nawet 650°C

Zobacz szyby do kominków na: https://kominki.ratur.com.pl/95-szklo-kominkowe-