Jakie rozwiązania proponuje producent przenośników taśmowych

przenośniki magazynowe

Ówczesna, coraz intensywniej rozwijająca się gospodarka, wymaga od poszczególnych branż stosowania wielu, nowoczesnych, innowacyjnych i przydatnych rozwiązań. Coraz więcej zadań oraz wymagania dotyczące czasu realizacji wzmagają konieczność używania dodatkowych środków zapewniających sprawność i pomoc podczas działań. Jakie sprzęty pomagają podczas różnego rodzaju prac? Czym jest przenośnik taśmowy? Jakie spełnią funkcje?

Sprzęty pomocnicze podczas przenoszenia i przewożenia towaru.

Przedsiębiorstwa trudniące się magazynowaniem, produkcją czy wydawaniem towarów,  wspomagają się różnego rodzaju sprzętami pomocniczymi. Przenoszenie produktów za pomocą odpowiednio dobranych narzędzi staje się prostsze i mniej czasochłonne. Każdy producent przenośników taśmowych oferuje różne rozwiązaniowi. Jakie rodzaje przenośników stosowane są podczas przenoszenia produktów?

Rodzaje przenośników:

  • przenośniki cięgnowe – urządzenia, które do przemieszczania się ładunku wykorzystują cięgna w postaci taśm czy łańcuchów: przenośniki taśmowe, przenośniki członowe, zbierakowe, kubełkowe,
  • przenośniki bezcięgnowe: wałkowe, śrubowe, wstrząsowe.

Przenośniki taśmowe – charakterystyka, sposób działania.

Przenośniki taśmowe, to jedne z najbardziej popularnych maszyn, służących przemieszczaniu ładunków. Zasadą działania tych urządzeń jest umieszczenie towaru bezpośrednio na specjalnej taśmie. Maszyny te przeznaczone są do transportu materiałów sypkich i drobnych ładunków w postaci worków, skrzynek czy kartonów.  Taśma, na której umieszczone są towary, połączona jest w pętlę, której dolna i górna część opiera się na specjalnych rolkach. Ważnym elementem całej konstrukcji są również bębny, które wprawiają w ruch cały napęd.

Producent przenośników taśmowych dba o jakość i trwałość maszyn, stosując do ich stworzenia gumy, kauczuku, sylikonu, teflonu czy poliuretanu. Producenci wykonują tego rodzaju maszyny, które mogą być przeznaczone do pracy w wielu branżach takich jak:
– zakłady produkcyjne – transport produktów na kolejnych etapach produkcji,
– kopalnie – transport wydobytych surowców,
– magazyny – przenoszenie i wydawanie towarów.