Dostępne w internecie akcesoria i przedmioty do samoobrony

Coraz większa ilość dostępnych na rynku produktów do samoobrony, świadczy o tym, że czujemy się w naszym kraju coraz mniej bezpiecznie. Z czego wynika taka sytuacja ciężko stwierdzić, z pewnością ogromny wpływ ma na to telewizja. Na każdym kanale podczas wiadomości słuchamy o wypadkach, napadach, złodziejach, gwałtach, to z pewnością potęguje nasz strach, ponieważ mamy wrażenie, że te wszystkie straszne rzeczy dzieją się tuż obok praktycznie cały czas.

Internet również ma swój wpływ, podobny do telewizji, dostarcza nam każdego dnia setki drastycznych zdjęć, wpisy na stronach typu spotted o napadzie, czy włamaniu w bloku tuż obok naszego. Wyobrażenie o zagrożeniu, które czyha z każdej strony, sprawia, że szukamy zabezpieczenia. Antywłamaniowe drzwi, okna, alarm w domu i w samochodzie to za mało, gdy wybieramy się w nocy na imprezę ze znajomymi i musimy wrócić samotnie po ciemku do domu. Z pomocą przychodzą producenci akcesoriów i gadżetów do samoobrony.

Na rynku obecnie dostępne są paralizatory i gaz pieprzowy dla każdego bez względu na wiek. Są to bez wątpienia super środki do obrony własnej, jednak należy pamiętać, że mają dość krótki zasięg działania. W przypadku gazu pieprzowego musimy się znaleźć z napastnikiem blisko na minimum 2 m, natomiast paralizator powinien dotknąć napastnika bezpośrednio. Paralizator średniej mocy 500 000 V przy użyciu przez ¼ sekundy spowoduje u napastnika krótki wstrząs i strach, przy użyciu od 1 do 3 sekund spowoduje „półuderzenie” – upadek napastnika i wstrząs psychiczny, ale po chwili napastnik będzie ponownie gotowy do ataku, użycie paralizatora od 4 do 5 sekund spowoduje upadek napastnika i kilkuminutowy szok.

Zobacz akcesoria i gadżety do samoobrony

Źródło: https://www.zbrojownia.pl/samoobrona

Kolejną bronią dostępną bez specjalnego zezwolenia są pistolety hukowe, ponieważ na tradycyjny pistolet trzeba specjalnego zezwolenia, o które bardzo ciężko w naszym kraju, przeciętny kowalski ma małe szanse na udzielenie takiego zezwolenia. Natomiast pistolety hukowe są doskonałym „straszakiem”, który pozwoli nam uchronić się przed napadem czy kradzieżą. Różnica pomiędzy pistoletem tradycyjnym a hukowym polega na tym, że pistolety hukowe nie zawierają materiału miotającego w postaci prochu palnego a jedynie spłonkę, która daje efekt akustyczny pod ciśnieniem, które z kolei służy do wyrzucania gumowych pocisków, jest to broń palna, która możemy legalnie używać bez zezwolenia. Na rynku dostępny jest szereg modeli mieszczących się nawet w małej damskiej torebce. Mamy nadzieję, że nigdy nie będą Państwo zmuszeni do korzystania z któregokolwiek z wyżej wymienionych rodzajów broni, jednak warto pamiętać o własnym bezpieczeństwie.