Audi A1 – prezentacja samochodu

Audi A1 należy do klasy aut miejskich. Pierwsze sztuki wyjechały na drogi w 2010 roku. W 2018 roku A1 doczekała się drugiej generacji.  Samochód powstał na platformie PQ25  takiej samej jak w Polo i Ibizie IV. W Roku 2014 koncern Audi wypuścił S1, silnik jaki wykorzystano to 20 TFSI o mocy aż 231 KM. Sprint do setki trwa niecałe 6 sekund. W tym samym roku Audi A1 przeszło facelifting, zmianą uległ pas przedni, zderzak zintegrowano z grillem. W gamie silnikowej doszedł jeden silnik trzycylindrowy diesel o pojemności 1,4 oraz mocy 90 KM.

W chwili obecnej Audi pracuje nad elektryczną wersją A1, skrzynia jednostopniowa przekazuje moc 85 KW na przednie koła. Moment obrotowy to aż 300NM. Akumulator, który zamontowany jest w prototypie ma pojemność 13,3 kWh zasięg 50 KM. Ładowanie akumulatora litowo-jonowego trwa 3 godziny. Dodatkowo auto wyposażono w silnik wankla o mocy 34KM zwiększający zasięg auta do 250km. Wersje wyposażenia jakie występują w pojeździe to Attraction, Ambition, S-Line. W standardowym wyposażeniu mamy ABS, ESP, EDS, poduszki, kurtyny, światła do jazdy dziennej, elektryczne sterowane i podgrzewane lusterka w kolorze nadwozia. Gama silnikowa to trzy benzyniaki (86, 122, 231) oraz dwa diesle (90, 105)

Druga generacja zadebiutowała w czerwcu 2018 roku. W porównaniu do poprzedniej generacji auto minimalnie zmalało ale za to wydłużyło się do 4 metrów. W salonach nie będzie można już kupić wersji trzy drzwiowej. Nadwozie otrzymało więcej przetłoczeń, zderzak ma większe wloty powietrza, kształt lamp wielokątny.

https://autoagent.pl/sprowadzanie-auta-z-niemiec-koszty-i-formalnosci/