Leczenie kaszlu u dziecka – Jakie lekarstwa wybrać?

Kaszel dziecka to bardzo nieprzyjemna przypadłość, z którą musi zmierzyć się każdy rodzic. Ciężko nauczyć się prawidłowo określać rodzaj kaszlu, który nie jest zawsze jednoznaczny. Kaszel u dziecka potrafi mu bardzo dokuczyć i utrudnić normalne funkcjonowanie, a rodzicom spędza sen z powiek, ponieważ nikt nie lubi patrzeć na cierpienie swego dziecka, tym bardziej, że jeszcze malutkie nie zawsze potrafi przekazać co tak naprawdę mu dolega.

Mokry kaszel u dziecka

Najczęściej kaszel dziecka wykazuje cechy suchego lub mokrego. Niekiedy zdarza się także, że kaszel ten ma podłoże alergiczne. Próbując krótko scharakteryzować poszczególne rodzaje kaszlu dziecka konieczne jest zwrócenie uwagi na to, że kaszlowi suchemu towarzyszy silne uczucie bólu gardła. Kiedy natomiast dziecko zaczyna odkaszliwać zalegająca w płucach wydzielinę, oznacza to, że kaszel jest mokry.

Często zdarza się, że kaszel dziecka zmienia się z pierwotnie suchego na mokry i w tej formie może trwać aż do czasu całkowitego usunięcia się flegmy z organizmu. Jeśli kaszlowi dziecka nie towarzyszą inne objawy, a środki na kaszel nie pomagają, warto zasugerować lekarzowi zlecenie testów alergicznych. Nieleczona alergia wziewna może przekształcić się w astmę, a to zobowiązanie na całe dalsze życie.

Co na kaszel u dziecka?

W sytuacji pojawienia się kaszlu dziecka należy szybko zareagować i sięgnąć po sprawdzone leki. W leczeniu dzieci ważne jest by smak przyjmowanego leku był dobry, tak by dziecko nie zniechęcało się do koniecznej terapii. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się takie preparaty jak Lipomal, Junior-angin, Sambucol Immuno Forte, gwarantujące pyszny owocowy smak. W leczeniu kaszlu dzieci starszych można zastosować pastylki do ssania, jak Flegamina czy Mucosolvan dla dzieci.