Wyciąg z czystka świetny na odmłodzenie skóry

Wielu z nas lubi przebywać w lasach czy parkach i mogłaby spędzić tam długie godziny. Nie ma w tym nic dziwnego, choć latem jest to niebezpieczne. Oczywiście wszystko przez kleszcze, których jak dobrze wiemy w polskich lasach jest mnóstwo i stanowią one dla nas realne zagrożenie. Warto bowiem odnieść się do tego, że takie kleszcze przenoszą różne choroby, z których zdecydowanie najgroźniejszą jest tak zwana borelioza.

Jak leczyć boreliozę?

Warto zauważyć tutaj, że jest to choroba, której nie da się w pełni wyleczyć. Dlatego też warto wiedzieć, jak się chronić przed wyjazdem do lasu. Oczywiście możliwości jest sporo, a podstawą jest szczelne ubranie. To jednak nie wszystko. Z pewnością nie zdajecie sobie sprawy z tego, że w takiej ochronie pomóc Wam może również i wyciąg z czystka, który odstrasza kleszcze.

Być może nie wiecie, ale czystek to roślina, po którą dziś sięga się coraz częściej i raczej na pewno najbliższe lata tego nie zmienią. Oczywiście wyciąg z czystka nie pomaga nam tylko i wyłącznie przy boreliozie, bo oddziałuje korzystnie na cały nasz organizm. W tym wpisie odnieśmy się jednak do wspomnianej już choroby.

Napary ziołowe

Tak więc odstrasza on kleszcze, chroniąc nas przed tymi owadami. Poza tym wyciąg z czystka pomaga także w sytuacji, kiedy zostaliśmy już zarażeni chorobą. Warto bowiem zdać sobie sprawę z tego, że czystek obkleja krętki, przez co te stają się niegroźne.

Dlatego też wszystkim grzybiarzom, którzy lubią jeździć do lasu, jak i osobom już zarażonym gorąco polecamy napar z tego zioła. Z pewnością przyniesie on Wam wielką ulgę.