Sieczki dla koni – Pasze którymi żywią się konie

W ciągu lata z żywieniem naszych zwierząt domowych większego problemu zazwyczaj nie mamy. Te się jednak pojawiają zimą. Z drugiej strony musimy jednak pamiętać tutaj o tym, że w specjalnych sklepach zazwyczaj nie brakuje wszelkiego rodzaju pasz. Nie inaczej jest też, jeżeli weźmiemy pod uwagę pasze dla koni. Zastanówmy się w związku z tym jakie sieczki dla koni, bo tak właśnie się one nazywają, najlepiej jest kupić dla tego zwierzęcia? Jako że wybór jest tutaj naprawdę ogromny bardzo często mamy z tym problem. Na pewno nie jest to mimo wszystko sytuacja bez wyjścia i można ten problem jakoś rozwiązać.

Z pewnością wielu rolników jest zdania, że większości koni w dalszym ciągu wystarczy dieta oparta na owsie i sianie. Być może jest to prawda, choć większość właścicieli koni się z tym stwierdzeniem nie zgodzi. Zresztą tak samo jak i naukowcy, którzy jasno deklarują, że to, co je koń ma wielki wpływ na jego zdrowie. Innymi słowy mówiąc, sieczki dla koni powinny być pełnowartościowe i zawierać w sobie między innymi dodatkowy tłuszcz, probiotyki, chelatowane minerały, lucernę, kwasy tłuszczowe omega-3, wysłodki buraczane i otręby ryżowe.

Wielu być może mocno się teraz zdziwiło, bo nie byli w stanie zrozumieć, że koń może mieć tak bogatą dietę. Jak najbardziej i wszystko powyższe zjada on bardzo chętnie. Apelujemy w związku z tym do właścicieli tych zwierząt, aby sieczki dla koni były bardziej odżywcze. Z pewnością wiele na tym nie stracicie finansowo, a Wasz koń na pewno sporo zyska.